İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BİR HAHAM’IN İTİRAFI!..

İnsaf, hakkı hak sahibine teslim demektir. Bir görüşte ve işte bazen bir gayrimüslim insaf ehli olduğu gibi; bir Mü’min aynı işte insaf ehli olmayabilir. Belçika’nın Anvers şehrinde Musevî dîn adamı haham Shmiel Mordche Borreman; Mossad’ın ölüm tehditlerine rağmen bir dîn adamı ciddiyeti ile savaştan önce görüşlerini şöyle açıklamıştır: “İsrail’in işlediği katliamlar Tevrat’la bağdaşmıyor, Siyonizmin de Alman nazizminden farkı bulunmuyor… Filistin’de bağımsız bir Yahudi devleti kurmayı amaçlayan akım olan Siyonizmin temeli de, 1930’larda Alman Üniversitesindeki bazı Yahudi öğretim görevlileri ile Yahudi öğrenciler tarafından atıldı. Siyonizm, ırkçılık ve faşizmden başka bir şey teşkil etmeyen bir düşünce türüdür. Alman ırkçılığından çok farklı değildir… Benim gibi düşünen Yahudiler az değildir. İsrail kan dökmekten başka ne yapıyor? Günahlarımız ve isyanlarımız yüzünden ilâhî cezalara uğradık. Ancak birçok Yahudi, halen bundan bir ders çıkarmıyor. İbret almıyor. Kan akıtıyoruz. Kanımız akıyor. Şiddet sadece şiddeti doğurur.”

Bazı Yahudiler yoldan çıkmışlardır.

   “Fakat ne yazık ki Amerika ve İsrail’de bulunan birçok Yahudi, Tevrat’ı hayatlarında hiçbir zaman önemsemediği gibi, bunu itiraf etmeseler de yoldan çıkmışlardır. Hazret-i Musa -aleyhisselama- Tur Dağı’nda ‘Adam öldürmeyin, haksız mal edinmeyin’ diye vahiy gelmesine rağmen; şimdi de İsrailoğullarının vatanı denilen İsrail’e bir bakın, kandan, zulümden, öldürmekten başka ne görebiliyorsunuz?”

Bush, Siyonist lobinin maşası.

   “Amerika’daki Siyonistler maddî açıdan oldukça güçlüdürler. Basın-yayın, sinema ve silah sanayiinin büyük bölümünü ellerinde bulunduruyorlar. Başkan George Bush ve İngiltere Başbakanı Tony Blair, Siyonist lobinin maşalarıdır. Irak’ta silah tüccarları adına Müslüman kanı dökülecektir. Silahtan para kazanmak için Irak’ta çocuk öldüreceksin; sonra da ben Allah’a inanan bir Musevîyim diyeceksin. Tevrat bunu asla emretmiyor. Ölüm tehditlerine rağmen bu görüşümden vazgeçmeyeceğim…”

Kimyasal ve biyolojik silahlar.

   En büyük kimyasal silah üreticisi ABD’dir. En büyük biyolojik silah deposu ABD’dir. ABD ve İngilizler, Kızılderililere çiçek mikrobu bulaştırılmış battaniyeler vererek on binlerce Kızılderiliyi öldürdü. Kitlesel imha silahı imali ile suçlanan (henüz delil yok) Irak’ın yanı başındaki İsrail’de 200-500 arası nükleer başlık, biyolojik ve kimyasal silahların her çeşidi vardır. İsrail’in imtiyazı nereden kaynaklanıyor. Kaldı ki Birleşmiş Milletler’in 52 adet kararına uymadı.

   Pentagon, ABD Kongresi ve Beyaz Saray’a Yahudiler hâkimdir. ABD Yahudinin işgali altındadır. ABD Irak’ı işgal edeceğine ilk önce kendi ülkesini Yahudi işgalinden kurtarsın!

   İngiliz gazetesi Independent, “ABD Irak’tan sonra şimdi de Suriye’yi vurmaya hazırlanıyor. Gerçek kitle imha silahlarına sahip İsrail’den niye söz edilmiyor” diye yazdı.


Mustafa Necati Özfatura, Filistin-İsrail Ekseninde Orta Doğu, Divanyolu Kitapları, 2015, s. 179-180: Bir Haham'ın İtirafı/19.04.2003

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir