İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ETRAFIMIZDAKİ FESAT ÇEMBERİ

Türkiye yakın bir gelecekte en geç 2020 yılında (şayet bir savaş girdabına sürüklenmez ve 12 Eylül öncesi bölücü ve terör olayları olmazsa) dünyanın en güçlü 5 ülkesinden biri olacaktır. Hatta Avrupa’nın hem nüfus, hem de ekonomik açıdan en güçlü ülkesi olacağımız konusunda da dünya strateji, dış politika ve ekonomi uzmanlarının raporları mevcuttur. Güçlü bir Türkiye yalnız Anadolu’ya değil, bütün Ortadoğu, Akdeniz, Balkanlar ve hatta İslâm Dünyası’nda barış ve refaha vesile olacaktır. Süper ve emperyalist güçlerin, Ortadoğu ve İslâm Dünyası’nı sömürü ve birbirleriyle boğuşturma, parçala ve yut, böl ve yönet politikaları iflas edecektir. Ve güçlü Türkiye karşısında Rusya’nın Akdeniz’e inme, İran’ın Pers’i kurma, Suriye’nin “Büyük Suriye”, Yunanistan’ın “Megalo İdea”, Bulgaristan’ın “Büyük Bulgaristan”, İsrail’in “Nil’den Fırat’a” hayalleri sona erecektir. AET(Avrupa Ekonomik Topluluğu), ABD ve Rusya Ortadoğu’da istedikleri gibi at oynatamayacaklardır. Süper ve emperyalist güçlerin Ermeni ve bölücü eşkıya faaliyetleri kendi aleyhlerine dönecektir.

   Türkiye’nin güçlenmesini önlemek için; Türkiye’yi Körfez Savaşı’nın girdabına, Musul ve Kerkük oltası ile sürüklemek ve Papandreu’nun Ege’nin yüzde 97’sini ele geçirme macerası ile Türk-Yunan savaşı için senaryolar hazırlanmıştır. Türkiye çok dikkatli, sabırlı e soğukkanlı davranmak ve hissî davranmamak zorundadır.

   Ortadoğu ve Afrika’da bazı pazarları Türkiye’ye kaptıran AET ülkeleri Türk-Yunan savaşı ile bu iki ülkenin yıpranmasını gizli olarak istemektedirler. ABD’ye gelince 27 Mart 1987 Ege Krizi’nde Türk-Yunan savaşını önlemede bir gayret göstermiştir. Fakat bu gayreti NATO’yu düşündüğü için değil Yunanistan’ın hezimete uğramaması içindir. ABD uzun vadede Yunanistan’ın yenileceğini bilmektedir. Fakat Arap-İsrail savaşında İsrail’in 1956 “6 Gün Savaşı”nda olduğu gibi Yunanistan’ın Türkiye’ye bir saldırı ile darbe vurmasından yanadır. ABD Kongresi’nin 1974’den bu yana açık yada kapalı silah ambargosu ve devamlı kısıntılar yapmasında Kıbrıs Meselesi sadece maskedir. Asıl hedef Türk savunmasını zaafa uğratarak, Yunanistan’ın saldırısı için askeri dengeyi Yunanistan lehine çevirmektir. ABD’ne, asla güvenilmemeli ve Türk savunması başka kaynaklarla da takviye edilmelidir.

B: Millî Savunma Bakanlığı:
“Doğu Akdeniz’e doğru yol alan Yavuz sondaj gemimize, Deniz Kuvvetlerimize ait TCG FATİH Fırkateyni refakat ediyor.”

   Güçlü bir Türkiye ayrıca Avrupa’da İslâmiyet’in yayılmasında manevî bir faktör olurken, Rusya’da hızla çoğalan Türk ve Müslüman nüfusun güçlü bir Türkiye ile daha da tehlikeli hale geleceği endişesi yaygındır.

   Halihazırda NATO’nun ikinci büyük gücüyüz. 21. asrın başlarında Türk Savunma Sanayii ile Türkiye Ortadoğu’nun silah fabrikası olacaktır. Ve Batılı uzmanlara göre 2020 yılında Ortadoğu ve Afrika ülkelerinin %70 savunma silah ve malzemesini Türkiye temin edecektir.

   21. asır başında Türkiye dünyanın en başta yer alan turizm merkezlerinden biri olacak, Avrupa’nın zenginliği Türkiye’ye akacaktır.

   1990’lı yılların ortalarından itibaren göç “Doğu’ya” olacaktır. GAP ile on iki Çukurova ortaya çıkacaktır.

   Türkiye’nin güçlenmesini önlemek isteyenler dışında kuşatmaya ve içerde pek çok gailelerle istikrarı bozmak peşindedirler. Düşmanlarımızın oyununu karşı oyunlarla bozalım. Düşmanların oyununa gelmeyelim.


Mustafa Necati Özfatura, Etrafımızdaki Fesat Çemberi (23.IV.1987), Türkiye Gazetesi

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir